Компенсация За Зодиакалния Знак
Странност C Знаменитости

Научете Съвместимост По Зодиакален Знак

3 тоалетни почивки в 2 мача: Защо дългите пътувания на Циципас извън корта дразнят противниците

US Open 2021: Публиката в Ню Йорк, Анди Мъри и шепа други играчи се обявиха срещу разрушителните тенденции на Стефанос Циципас.

Стефанос Циципас от Гърция разговаря с публиката, след като победи Адриан Манарино от Франция по време на втория кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис, сряда, 1 септември 2021 г., в Ню Йорк. (AP Photo/Frank Franklin II)

Стефанос Циципас изигра два мача на US Open досега, но взе три тоалетни почивки, един медицински тайм-аут и реши да смени ракетите по средата на мача. В нито един от тези случаи той не е нарушил правилата, но моралът е поставен под въпрос. И тълпата в Ню Йорк, Анди Мъри , а шепа други играчи се обявиха срещу разрушителните тенденции на гърците.

Прочетете също|Останките от урагана Ида удариха US Open, създават хаос

Защо хората освиркват и говорят срещу Циципас?

В мача си от първия кръг срещу трикратния шампион от Големия шлем Мъри, Циципас си направи дълга тоалетна почивка, която продължи около 8-9 минути. Той направи още осемминутна дълга тоалетна почивка след четвъртия сет, но не и преди да вземе медицински тайм-аут и дори да спре играта, за да смени ракетите, докато беше надолу с 0-30 на своя сервис. Не е толкова напускане на съда. Това е количеството време, каза Мъри след мача . Изобщо нямам време за тези неща и загубих уважение към него.

Срещу френския играч Адриан Манарино във втория рунд, Циципас отново взе тоалетна почивка, след като загуби втория сет, преди да се върне, за да спечели мача в четири сета.

Защо това е причина за оплакване?

Всеки инцидент е разглеждан като момент на „игрово майсторство“ от 23-годишния футболист, просто защото идва в момент, когато противникът е натрупал инерция – с други думи, заподозреният му Циципас го прави, за да наруши ритъма. А гъркът се превърна в сериен нарушител, когато става дума за това.

Мъри се оплака с толкова много думи, като каза, че ако спреш за седем, осем минути, се охлаждаш. Манарино междувременно тренира сервизи, за да поддържа рамото си загрято, докато Циципас беше извън корта.

Анди Мъри от Великобритания се оплаква на служител между сетовете срещу Стефанос Циципас от Гърция по време на първия кръг от Откритото първенство по тенис на САЩ, понеделник, 30 август 2021 г., в Ню Йорк. (AP Photo/Seth Wenig)

Повдигнато е и обвинение в измама, тъй като Циципас – обикновено под прикритието на преобличане – носи чанта със себе си до тоалетната. Тази чанта съдържа и неговия телефон, както Александър Зверев извика на Мастърс в Синсинати миналата седмица. Германецът твърди, че тъй като служителите не могат да влязат в тоалетната, докато играч е вътре, има шанс Циципас да използва телефона, за да комуникира с баща си и треньорите.

Няма го повече от 10 минути; баща му пише по телефона. Той излиза и изведнъж тактиката му се промени напълно. Не само аз, но всички го видяха, каза Зверев след първия си мач срещу Сам Куери.

По съвпадение, докато Зверев се оплака на съдията, докато Циципас беше извън терена по време на полуфиналния мач в Синсинати, камерите се насочиха към бащата на Циципас Апостолос, който беше видян да пише в телефона си.

Ден след мача си, Мъри влезе в социалните медии, за да туитира: Факт на деня. Отнема на Стефанос Циципас два пъти повече време, за да отиде до тоалетната, отколкото на Джеф (Безос), за да полети в космоса. Интересно.

Какво казват правилата?

Тоалетни почивки могат да се правят в края на комплекта. Допуска се един пробив в мачове за най-добър от три сета и два в най-добрия от пет сета. Правилата посочват, че играчите могат да отнемат разумен период от време, без да споменават точен период от време. Той не прави нищо лошо. Мисля, че правилото е грешно, каза Манарино.

Как реагира Циципас?

Като цяло гъркът твърди, че се поти лесно и използва почивката, за да се преоблече. На пресконференцията след мача си от втория кръг обаче той обвини Мъри, че също е използвал почивката, за да наруши инерцията на опонента си, когато британецът призова за почивка в банята преди петия сет на финала на US Open през 2012 г., който той спечели.

Спомням си, че го гледах, когато бях по-млад. Можете ли, моля, да проверите кога Анди Мъри се изправи срещу Новак Джокович на финала тук, преди петия сет, този пробив, може ли да погледнете и да ме уведомите следващия път? Съобщава се, че Циципас е разпитан по време на взаимодействието си.

Паузата на Мъри обаче продължи три минути.

Циципас ли е единственият играч, който нарушава играта в рамките на правилата?

Световният номер 1 Новак Джокович, по-рано в кариерата си, отколкото сега, често вземаше тайм-аути за контузии, когато беше на задния крак. Той също така имаше склонността да отскача топката дълго преди сервиса си, за да си поеме дъх или да накара противника да чака.

Междувременно Рафаел Надал също беше обвиняван, че отнема твърде много време в много случаи. Испанецът, известен с дългия си списък от ритуали преди точка, често отнема повече от предвидените 25 секунди, за да започне точка. Мъри също, в инцидента, споменат Циципас, използва почивка в тоалетната, за да се възстанови, преди да излезе, за да спечели първата си титла от Големия шлем на US Open 2012.

бюлетин| Кликнете, за да получите най-добрите обяснения за деня във входящата си кутия